شورای راهبردی

پروفسور سید مهدی الوانی
استاد تمام رشته مدیریت دولتی، دانشگاه علامه طباطبائی

سید مهدی الوانی (تهران -۱۳۲۳) معروف پدر مدیریت دولتی ایران است. وی از حیث تعداد مقاله در مدیریت جزو نفرات برتر این حوزه است. شهرت استاد به گونه‌ای است که برخی فقط از نام او برای اکسپت شدن مقالاتشان بهره می‌برند. او هم اکنون ریاست دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد قزوین را عهده‌دار است. ایشان هم اکنون صاحب کرسی تدریس در دانشکدهٔ مدیریت دپارتمان پردیس فارابی دانشگاه تهران را نیز دارا هستند. از جمله ابتکارات هوشمندانه در گسترهٔ علم مدیریت در ایران، طرح‌ریزی و اجرای شاخه و درس مدیریت تطبیقی است که مدوِّن آن استاد و همسرشان هستند. وی در زمینه مدیریت دارای تالیفات فراوانی می‌باشد. تعداد مقالات دکتر الوانی در حوزه مدیریت بیش از هر کس دیگری می‌باشد و از این حیث رکورد دار است. دکتر سید مهدی الوانی دارای مدارک لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی – دانشگاه ملی ایران، فوق لیسانس علوم تربیتی – دانشگاه تهران، فوق لیسانس علوم اداری – دانشگاه تهران، فوق لیسانسمدیریت دولتی – دانشگاه کالیفرنیای جنوبی آمریکا و دکتری تخصصی مدیریت دولتی – دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است.

ویدئو صحبتهای پروفسور الوانی در خصوص شبکه دانش افزایی مدام


پروفسور عادل آذر
استاد تمام گروه مدیریت صنعتی، دانشگاه تربیت مدرس

عادل آذر (زادهٔ ۱۳۴۵ در دهلران) رئیس دیوان محاسبات کشور، رئیس سابق مرکز آمار ایران و نمایندهٔ سابق حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبداناندر دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی است.[۱] او در سال ۱۳۸۹ به ریاست مرکز آمار ایران انتخاب و جانشین محمد مدد شد و در ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ، امیدعلی پارسا جانشین او شد.[۲][۳] وی هم اکنون رییس دیوان محاسبات کشور است.

 عادل آذر پس از اتمام دوره تحصیلات دبیرستان، در سال ۱۳۶۳ وارد دانشگاه علامه طباطبائی شد و در سال ۱۳۶۷ با موفقیت دوره لیسانس مدیریت صنعتی را به پایان برد. وی طی سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۰ دوره کارشناسی ارشد را از دانشگاه تربیت مدرس و دوره دکترای مدیریت را با گرایش پژوهش عملیاتی طی سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۴ از دانشگاه تهران اخذ کرد.

پروفسور علی اصغر پورعزت
استاد تمام گروه مدیریت دولتی، دانشگاه تهران

علی اصغر پورعزت استاد تمام گروه مدیریت دولتی دانشگاه تهران، و عضو هیئت مؤسس و هیئت‌مدیره انجمن مدیریت دولتی ایران است. وی صاحب‌نظر و نظریه‌پرداز در حوزه مباحث حکمرانی و مدیریت اسلامی است. پروفسور پورعزت همچنین یکی از بنیان‌گذاران رشته آینده‌پژوهی در ایران است و اولین پژوهشگر ایرانی است که در این حوزه در مجلات معتبر بین‌المللی (از سال ١٣٨٢) ارائه نظریه کرده است. ریاست انجمن مدیریت دولتی ایران، جزء پر تولیدترین پژوهشگران علوم انسانی کشور بر اساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)، اثر شایسته تقدیر ششمین جشنواره بین‌المللی فارابی، اثر برگزیده سوم در دومین جشنواره بین‌المللی فارابی، رتبه اول جشنواره بین‌المللی نهج‌البلاغه برای رساله دکتری، نظریه‌پردازی «تصویرپردازی از آینده به‌مثابه راهبرد اقدام در سیستم‌های اجتماعی»، نظریه‌پردازی «عدالت حق مدار»، طراح «سیستم هوشمند قانون‌گذاری»، طراح «سیستم برنامه‌ریزی سلولی عصرمدار»، نگارش و چاپ بیش از سیصد مقاله علمی در مجله‌ها و سمینارهای معتبر داخلی و بین‌المللی از جمله افتخارات علمی ایشان می باشد.


پروفسور سید حمید خداداد حسینی
استاد تمام گروه مدیریت بازرگانی، دانشگاه تربیت مدرس

سید حمید خداداد حسینی دارای مدرک دکتری مدیریت بازرگانی (استراتژی و ساختار) از دانشگاه ملبورن استرالیا می باشد. وی با رتبه علمی استاد تاکنون بیش از ۷۰ مقاله در نشریات معتبر به چاپ رسانده است. پروفسور خداداد حسینی کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت بازرگانی-صنعتی در سال ۱۳۷۰ از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی را در رشته مدیریت صنعتی در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه علامه طباطبایی اخد نموده است. وی هم اکنون رئیس کارگروه مدیریت دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست دانشکده مدیریت و اقتصاد را به دارد.

ویدئو صحبت های پروفسور خداداد حسینی در خصوص شبکه دانش افزایی مدام


پروفسور حسن دانایی فرد
استاد تمام گروه مدیریت دولتی، دانشگاه تربیت مدرس

حسن دانایی فرد از مشهورترین اساتید رشته مدیریت در ایران و بیکی از ۲۱ پژوهشگر برتر کشور در سال ۱۳۹۵ می باشد. پروفسور دانایی فرد متولد شهربردخون از توابع شهرستان دیّر می باشد. از جمله افتخارات وی می توان به: برگزیده دوره دکتری تخصصی مدیریت در سال ۱۳۸۰ در سطح کشوری، پژوهشگر نمونه سال ۱۳۸۰ دانشگاه علامه طباطبایی، دریافت لوح تقدیر مقاله برگزیده (سوم) کنفرانس بین المللی مدیریت (تهران) آذر ۱۳۸۳٫، دریافت لوح تقدیر استاد راهنمای نمونه، دانشگاه علوم انتظامی، آذر ۱۳۸۴، پژوهشگر برتر جشنواره کارآفرینی ملی کارآفرینی ۱۳۸۸، پژوهشگر برتر ۱۳۸۸ دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، و دارنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

ویدئو صحبتهای پروفسور دانایی فرد در خصوص شبکه دانش افزایی مدام


پروفسور شمس السادات زاهدی
استاد تمام رشته مدیریت دولتی، دانشگاه علامه طباطبائی

شمس السادات زاهدی متولد ۱۳۲۳ تهران است.  کسب رتبه استادی و اولین بانوی حائز مدرک دکترای مدیریت در سال  ۱۳۷۳ از افتخارات ایشان و ایرانیان می باشد. پروفسور زاهدی، دارای لیسانس  و  فوق لیسانس علوم اداری از دانشگاه تهران می باشد. علاوه بر آن موفق به اخذ  مدرک فوق لیسانس علوم اداری از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی امریکا و همچنین فوق لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه کلرمانت امریکا شد. استاد نمونه کشور در سال ۱۳۷۸، دریافت عنوان زن نام آور به خاطر فعالیت های تحقیقاتی در سال ۱۳۷۸، پژوهشگر نمونه از جانب مرکز امور مشارکت زنان ۱۳۸۲، و تألیف دهها مقاله علمی و کتاب از افتخارات وی می باشد.

بعد از فراغت از تحصیل در مقطع دکترا به او پیشنهاد داده می شود تا در دانشگاه کلرمونت عضو هیأت علمی شود. همچنین در مدت حدود سه دهه که به ایران بازگشته چند بار از پیشنهاد تدریس در آمریکا را نپذیرفته است.

ویدئو صحبتهای پروفسور دانایی فرد در خصوص شبکه دانش افزایی مدام


پروفسور محمدعلی سرلک
استاد تمام گروه مدیریت رفتار سازمانی، دانشگاه پیام نور

محمدعلی سرلک فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته مدیریت رفتار سازمانی در مقطع دکتری، هر سه از دانشگاه تهران می باشد. وی بنیانگذار و رئیس مرکز تحصیلات تکمیلی (دکتری) دانشگاه پیام نور می باشد. وی صاحب‌نظر و نظریه‌پرداز در حوزه چهره های سازمانی و مدیریت رفتار سازمانی است که کتاب مرجع ۵ جلدی The New Faces of Organizations in the 21st Century از پر ارجاع ترین کتب بین المللی وی به زبان انگلیسی به شمار می رود. از افتخارات علمی پروفسور سرلک می توان به عضویت در هیات ممیزه مرکزی علوم انسانی و هنر  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عضو هیات مدیره انجمن علوم مدیریت ایران، عضو شورای راهبردی انجمن مدیریت رفتار سازمانی ایران، مدیر مسئول و سردبیر چندین مجله علمی- پژوهشی و بین المللی، نظریه‌پردازی «جریان­های شکافنده سازمانی»، نظریه‌پردازی «وارونگی جو سازمانی»، نظریه‌پردازی «چهره های سازمانی»، نظریه‌پردازی «جنجال – نتیجه»، مفهوم‌پردازی «مدیریت واکنشی» و تصنیف و نگارش بیش از ۲۳ جلد کتاب علمی اشاره کرد.


 پروفسور غلامرضا طالقانی
استاد تمام گروه مدیریت دولتی، دانشگاه تهران

غلامرضا طالقانی تحصیلات دانشگاه خود را در مقطع کارشناسی رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه تبریز درسال ۱۳۵۲ شروع کرد. او کارشناسی ارشد رشته مدیریت را از دانشگاه نورتوپ کالیفرنیا امریکا (سال شروع ۱۳۵۷ ) و دکترا رشته مدیریت توسعه – مدیریت تطبیقی بین المللی را ازهمان دانشگاه ( سال شروع ۱۳۶۰)اخذ کرده است. نامبرده هم اکنون عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشکده مدیریت دانشگاه تهران می باشد. از پروفسور طالقانی بیش از ۳۰ کتاب و ۳۰۰ مقاله علمی به چاپ رسیده است.

ویدئو صحبتهای پروفسور طالقانی در خصوص شبکه دانش افزایی مدام

 


پروفسور علی اکبر فرهنگی
استاد تمام رشته مدیریت فرهنگی، دانشگاه تهران

علی اکبر فرهنگی در سال ۱۳۲۱ در شهر طالقان دیده به جهان گشود. وی از آغاز جوانی به مطالعه و تحصیل در رشته‌های گوناگونی وارد شد و از دانش و ادبیات گرفته تا علوم دینی و سپس زبان، مدیریت، جامعه‌شناسی، اقتصاد و ارتباطات را مطالعه و تحصیل کرد و در دو زمینه متفاوت، دو دکترا و یک فوق دکترا گرفت. وی دوران ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند از برخی معلمانش می‌توان به افراد سرشناسی چون جلال آل احمد و خسرو فرشیدورد، استاد دانشکده ادبیات اشاره کرد[۲] وی در زمینه ارتباطات، آثار «ارتباطات انسانی» و «ارتباطات غیرکلامی» را برای اولین‌بار در زبان فارسی پدیدآورد که سال‌هاست متن درسی دانشگاه‌های مختلف ایران است. تحصیلات آکادمیک علی‌اکبر فرهنگی شامل: فوق دکترای ارتباطات سازمانی -۱۳۶۲ آمریکا، دکترای ارتباطات (دکترای دوم) دانشکده ارتباطات دانشگاه اوهایو آمریکا، دکترای مدیریت از مدرسه علوم رفتاری کاربردی و رهبری آموزشی می شود. پروفسور علی اکبر فرهنگی در سال ۱۳۸۴ به عنوان چهره ماندگار کشور در رشته مدیریت معرفی شد.


پروفسور آرین قلی پور
استاد تمام گروه مدیریت منابع انسانی، دانشگاه تهران

در خانواده ای  متدین و فرهنگی در سال ۱۳۵۲ در شهر خلخال استان اردبیل دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۷۴ در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه سیستان و بلوچستان دانشنامه لیسانس خود را با احراز مقام رتبه اولی دریافت نمود. وی در مهر ماه ۱۳۷۵ با کسب بالاترین امتیاز علمی در بین دانشجویان رتبه اول مدیریت دانشگاههای کشور از سهمیه رتبه اولی وارد دانشگاه تهران شدند. با قبولی در گرایش سیاست گذاری دکتری تخصصی مدیریت دانشگاه تهران از سال ۱۳۷۷ تحصیل دکتری را در دانشگاه تهران آغاز نمودند. نامبرده بهمن ماه سال ۱۳۷۸ به عنوان هیات علمی از طرف وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری بورسیه شدند و در  سمت های مختلفی همچون عضو هیات علمی، مشاور، مدیریت منابع انسانی در توسعه نیشکر خوزستان . سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به عنوان مدیریت تشکیلات و روشهاو آموزش و … مشغول بوده و به تالیف کتاب  و مقالات مربوط به مدیریت می پردازند. پروفسور قلی پور در حال حاضر به رتبه استاد تمامی به تدریس در دانشگاه ها مشغول می باشند.


پروفسور ابوالفضل کزازی
استاد تمام گروه مدیریت صنعتی دانشگاه علامه طباطبائی

ابوالفضل کزازی مدرک دکتری خود را در رشته مدیریت صنعتی ـ سیستم های تولیدی از دانشگاه براد فورد انگلستان در سال ۱۳۷۴ اخذ کرد. وی در سمینارها و کنفرانس های بسیاری به عنوان سخنران برتر شناخته شده و فعال و مشاور حوزه صنعت نیز نمی باشد.

پروفسور کزازی هم اکنون  به عنوان استاد تمام رشته مدیریت صنعتی در دانشگاه علامه طباطبائی مشغول به فعالیت است.

ویدئو صحبتهای پروفسور کزازی در خصوص شبکه دانش افزایی مدام

 


پروفسور سید محمد مقیمی
استاد تمام گروه مدیریت دولتی-مطالعات مدیریت اسلامی، دانشگاه تهران

سید محمد حقیقی مدرک دکتری مدیریت را در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه تهران اخذ نمود. وی مدیر گروه مطالعات مدیریت اسلامی و  آینده پژوهی از ۱۳۹۵ تا کنون و همچنین رئیس کرسی یونسکو در زمینه کارآفرینی از سال ۲۰۱۰ تا کنون می باشد. از سوابق اجرائی پروفسور مقیمی می توان به معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران، رئیس کمیسیون مشورتی علوم انسانی دانشگاه تهران و عضو هیات منتخب دانشگاه تهران، رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران، مدیر عامل موسسه توسعه فرهنگ کارآفرینی اشاره کرد. از ایشن بیش از ۳۰ کتاب و ۱۰۰ مقاله علمی در نشریات معتبر به چاپ رسیده است.

ویدئو صحبتهای پروفسور مقیمی در خصوص شبکه دانش افزایی مدام


پروفسور نورمحمد یعقوبی
استاد تمام گروه مدیریت دولتی و فناوری اطلاعات، دانشگاه سیستان و بلوچستان

نورمحمد یعقوبی دارای مدرک دکتری مدیریت گرایش سیاستگذاری از دانشگاه علامه طباطبائی است. حوزه تخصصی ایشان زمینه مدیریت فناوری اطلاعات و دولت الکترونیکی می باشد. پروفسور یعقوبی سابقه معاونت پژوهشی دانشگاه سیستان بلوچستان را در کارنامه دارد و هم اکنون نیز سردبیر و مدیر داخلی دو مجله علمی پژوهشی می باشد. از ایشان آثار متعدد علمی توسط مجلات و ناشران معتبر به چاپ رسیده است.

 

 


به روز باشید!

طول عمر دانش در دنیای امروز حداکثر پنج سال است.

برو به بالا